erb

Lechovice

kalendář jmen

Úřední hodiny na Obecním úřadě v Lechovicích budou z nařízení vlády zkráceny. Budou tedy:

pondělí od 8:00 do 11:00

středa od 13:00 do 16:00

Nicméně upřednostňujeme nahrazení osobního kontaktu písemným, elektronickým či telefonickým kontaktem (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 515 271 206)

Vláda České republiky s účinností ode dne 16.3.2020 od 00:00 do dne 24.3.2020 do 6:00 zakazuje volný pohyb osob na území celé České republiky s výjimkami (zaměstnání, podnikání, nezbytné nákupy zajišťující základní životní potřeby a cesty za rodinou, cesty do zdravotnických zařízení a zařízení sociálních služeb, cesty do zařízení veterinární péče, pobyt v přírodě či parcích, pohřby. 

Nákupy zajišťující základní žívotní potřeby - prosíme zejména starší občany Lechovic, aby pokud potřebují nakoupit potraviny, léky či drogérii apod, nakupovali jim rodinní příslušníci. Pokud nemá starší občan Lechovic tuto možnost, může napsat či zavolat na Obecní úřad Lechovice (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 515 271 206 či 731 170 210) a pomocí dobrovolníků mu bude nákup dovezen přímo domů. 

Procházky či dětská hřiště - zároveň prosíme občany, aby dodržovali základní hygienické návyky. Pokud budete chodit na procházky či venčit pejsky, čiňte tak samostatně nebo s rodinným příslušníkem, nedružte se do skupin. Pokud budou maminky chodit s dětmi na dětská hřiště, prosíme také, aby dodržovaly základní hygienu, nicméně doporučujeme raději využívat vlastní zahrádky, kde se nesejde více lidí, tak jako tomu je na dětských hřištích.

Pevně věříme, že pokud se budeme chovat zodpovědně a ohleduplně jeden k druhém, podaří se nám tuto situaci zvládnout. 

 

KULTURNÍ AKCE NA ROK 2020 

 

LEDEN

 

DĚTSKÝ KARNEVAL

 

Obec Lechovice pořádá 11.1.2019 v 15:00 dětský karneval v kulturní domě v Lechovicích. Vystupuje divadlo Netratrdlo. Děti se můžou těšit i na tombolu. Jste srdečně zváni.

 

ÚNOR

 

MASOPUST

 

Obec Lechovice společně s Lechovickým babincem Vás zvou na masopust, který se bude konat 15.2.2020. Průvod v maskách po obci bude začínat v 10:00 u hotelu Weiss, všechny masky jsou vítány. Večerní zábava od 20:00 v kulturním domě, hraje duo Dreams. Jste všichni srdečně zváni.

 

BŘEZEN

 

JARNÍ TVOŘENÍ PRO MALÉ I VELKÉ

 

Obec Lechovice společně s Lechovickým babincem Vás zvou na Jarní tvoření pro malé i velké, které proběhne 28.3.2020 v 15:00 v kulturním domě. Můžete si zde vytvořit jarní dekorace, dekorace na velikonoce. Tvořit můžou jak malí, tak i velcí. S dětmi potom probudíme broučky, dostanou sladkou odměnu a přivítáme společně jaro. Jste srdečně zváni.

 

DUBEN

 

PÁLENÍ ČARODĚJNIC

 

Sbor dobrovolných hasičů Lechovice ve spolupráci s Obcí Lechovice a mládeží pořádá dne 30.4.2020 pálení čarodějnic ve sportovním areálu. Všichni jste srdečně zváni.

 

KVĚTEN

 

DEN MATEK

 

Obec Lechovice Vás srdečně zve na oslavu dne matek, která se uskuteční 9.5.2020 v 15:00. Vystoupí v krátkém programu děti z naší vesnice, je připraveno občerstvení a malá pozornost pro maminky. Všichni jste srdečně zváni.  

 

DĚTSKÝ DEN

 

Obec Lechovice ve spolupráci s SDH Lechovice, FK Lechovice, Mysliveským spolkem Bažant, ČSŽ Lechovický babinec a mládeží pořádá v sobotu 30.5.2019 v 14:00 na místním hřišti dětský den. Pro děti jsou připraveny hry, soutěže a občerstvení. Děti se mohou těšit i na hrátky v pěně. Všichni jste srdečně zváni.

 

ČERVENEC

 

LECHOVICKÁ POUŤ

 

Obec Lechovice ve spolupráci s SDH Lechovice, FK Lechovice a mládeží připravili pro vás tradiční pouť, která se uskuteční 4.-5.7.2019. Všichni jste srdečně zváni.

 

Program:

 

Sobota: v 11:00 zavádění po obci v krojích s hudbou, v 20:00 v kulturním domě večerní zábava, hraje

 

               Duo Dreams

 

Nedělě: v 10:00 mše svatá v poutním kostele Navštívení Panny Marie, v 15:00 fotbalové utkání na

 

               hřišti svobodní – ženatí

 

 

NOHEJBALOVÝ TURNAJ

 

Fotbalový klub Lechovice ve spolupráci s obcí Lechovice pořádá (datum bude upřesněno) již 20. ročník nohejbalového turnaje na obecním hřišti s umělým povrchem. Všichni jste srdečně zváni.

 

SRPEN

 

POHÁDKOVÁ STEZKA

 

ČSŽ Lechovický babinec s Mysliveckým spolkem Bažant vás zvou na 7. Pohádkovou stezku a to 5.9.2020 v 15:00. Děti se mohou těšit na pohádkové bytosti, stanoviště s úkoly a dalším doprovodným programem. Jste srdečně zváni.

 

ZÁŘÍ

 

POSEZENÍ DŘÍVE NAROZENÝCH

 

Obec Lechovice srdečně zve své občany na posezení „dříve narozených“, které se uskuteční 19.9.2020 v 16:00. Zajištěno bude občerstvení a další doprovodný program. Jste srdečně zváni.

 

ŘÍJEN

 

LECHOVICKÉ POSVÍCENÍ

 

Obec Lechovice pořádá tradiční posvícení 3.10.2020. Srdečně zveme své občany na taneční zábavu od 20:00 v kulturním domě v Lechovicích, hraje Duo Carrie.

 

LISTOPAD

 

ZIMNÍ TVOŘENÍ PRO MALÉ I VELKÉ

 

Obec Lechovice pořádá spolu s Lechovickým babincem zimní tvoření pro malé i velké a to 21.11.2020 v 15:00. Přijďte si vytvořit zimní či vánoční dekorace. Tvořit mohou jak malé děti, tak i dospělí. Tvoření zakončíme společně s Ledovou královnou a malou odměnou.

 

ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMEČKU A ZAHÁJENÍ ADVENTU

 

Obec Lechovice pořádá v sobotu 28.11.2020 v 17:00 u zvoničky zahájení adventu a rozsvícení vánočního stromu.Poté se přesuneme do kulturního domu, kde v  krátkém programu vystoupí děti, bude malé občerstvení a program bude zakončen ohňostrojem. Všichni jste srdečně zváni.

 

PROSINEC

 

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

 

Obec Lechovice pořádá spolu s lechovickou mládeží tradiční mikulášskou nadílku s pochůzkou po obci. Děti obdrží balíčky věnované obcí. Nadílka se uskuteční dne 5.12.2020 v 16:00.

 

U obecního úřadu je možné dávat použitý jedlý olej do označené sběrné nádoby, chráníme tím, naše životní prostředí.

Vytvořeno firmou GOLDEN ORANGE s.r.o.

No Internet Connection